Blog

Czy coaching działa?

Coaching to proces składający się z 4-12 sesji, który ma Cię doprowadzić do założonego rezultatu. W trakcie sesji pracujesz nad celami które określiłeś jako efekt, który chcesz uzyskać na koniec współpracy z coachem. 

Sesje odbywają się w częstotliwości co tydzień lub dwa a nie rzadziej niż raz w miesiącu. 

Coach poprzez właściwe pytania, ćwiczenia i narzędzia coachingowe zaprasza Cię do  refleksji, ugruntowania odkryć i wdrożenia zaplanowanych zmian.

To przede wszystkim, od Twojego zaangażowania w proces zależą efekty, które uzyskasz. Bez działania zatrzymasz się jedynie ze świadomością co odkryłeś. Dopiero kolejny krok w postaci działania doprowadzi Cię do upragnionej zmiany.

Śmiało można powiedzieć coaching działa i daje niesamowite efekty dla osób, które czują potrzebę zmiany i rozwoju. Są otwarte na tę metodę i gotowe do pracy, biorąc odpowiedzialność za swoje działania, decyzje i cele.

Coach jest odpowiedzialny za proces, a Ty jesteś odpowiedzialna za Twój cel.  

W sytuacjach kiedy ktoś jest wysyłany na siłę na coaching “ żeby coś ze sobą zrobił” lub otrzymuje prezent “od serca” w postaci pakietu sesji coachingowych jest nikła szansa, że ten proces przyniesie zamierzone rezultaty.  

To gotowość klienta ( coachee) do tego żeby coś się zmieniło ma zasadnicze znaczenie w tym procesie. 

“Magia” coachingu dzieje się dzięki relacji, która jest budowana w procesie.  Coach dzięki uważności, głębokiemu słuchaniu, parafrazie i pytaniom, jest w stanie zaproponować najbardziej adekwatne narzędzia do sytuacji w której jest klient, jego potrzeb, celów i wartości, tak aby przyniosły one szerszą perspektywę, rozwiązanie które klient sam wypracowuje.

W coachingu zdarzają się spotkania, które są nie tylko prostą wynikiem ilości sesji, słów czy narzędzi, ale są zaproszeniem klienta do odważnego budowania siebie na nowo, na własnych zasadach.   

Dlaczego z coachem łatwiej Ci osiągnąć swoje cele?  

Często kiedy jesteśmy w jakiejś sytuacji, która nam ciąży, którą czujemy się przytłoczeni, przemęczeni i dochodzimy do punktu – “ Już czas to zmienić”, automatycznie pojawia się  prokrastynacja, brak czasu, brak odwagi i mnóstwo ważnych zadań do zrobienia. 

Zaczynają pojawiać się też pytania i wątpliwości: “a czy na pewno, to dobre działanie”, “czy mam wybór” , “chyba nie wiem jak to zmienić”, “od czego zacząć?”. W efekcie odkładasz swoje cele i działania na później albo działasz od czasu do czasu, w wolnej przestrzeni jeśli masz jeszcze siłę, bo zawsze jest coś pilniejszego. 

W takiej sytuacji skorzystanie ze współpracy z coachem pozwoli Ci: określić co jest dla Ciebie ważne i nadać temu priorytety, zidentyfikować swoje mocne strony, zasoby, sprecyzować cel i ułożyć plan działania. 

Coach wspiera Cię w dotrzymaniu słowa, które sam sobie dałeś i zachęca Cię do regularnej pracy. Z sesji na sesję jesteś coraz bliżej celu, który obrałeś. Zaczynasz działać w zgodzie ze sobą, swoimi talentami i bez rozpraszania uwagi osiągasz to, co dla Ciebie ważne.

Często do osiągnięcia naszego celu potrzebujemy odwagi, żeby zmierzyć się z tym co niewygodne i mieć siłę podjąć niełatwe decyzje. Wtedy życzliwa osoba, która z szacunkiem i pełną uwagą wspiera Cię, motywuje i zawsze wierzy że możesz osiągnąć to co dla Ciebie ważne, jest bezcenna. 

Dla mnie jako coacha to duże wyróżnienie, że mogę towarzyszyć w osobistej, czasem bardzo głębokiej przemianie i rozwoju. Chętnie sięgam wtedy po różne narzędzia, które pozwalają klientowi poczuć, że ma moc do zmiany w sobie i sięgnięcia po to co ważne w jego życiu.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mam na imię Ola. Jestem fanką życia z wszystkimi jego przejawami, z zamiłowaniem do poszukiwań, ciekawością radością, a czasem ze złością i smutkiem. Rozwój, głębia, kontakt z ludźmi i doświadczenia, to moja pasja, choć nie zawsze to łatwa eksploracja. Jestem żoną mojego męża już od kilku ładnych lat i psią mamą słodziaka Rufiego.

Skontaktuj się ze mną

Najnowsze Wpisy

Czym jest coaching, a czym nie jest?

Ze słowem coaching możesz się spotkać obecnie już dość często, szczególnie w określonych środowiskach zawodowych. Coaching ma w Polsce już swoją historię, przeinaczenia i wiele

Czy coaching działa?

Coaching to proces składający się z 4-12 sesji, który ma Cię doprowadzić do założonego rezultatu. W trakcie sesji pracujesz nad celami które określiłeś jako efekt,

Jakie są rodzaje coachingu?

Najczęściej spotykany i dający pewne uproszczenie podział, z którym możesz się spotkać, to rozdzielenie na coaching biznesowy i life coaching.  Naturalnie coaching biznesowy koncentruje się

Odzyskaj swoją energię w 5 krokach!

Zapisz się na mój 5-dniowy kurs mailowy, dzięki któremu poznasz naturalne oraz sprawdzone sposoby na odzyskanie energii.
Stwórz w swoim życiu stan harmonii i spokoju małymi krokami,
które wspólnie tworzą dużą zmianę.

.